test22
Son Haberler
Anasayfa / İslami Forum / TBMM’de 95 yıllık zaman tüneli!

TBMM’de 95 yıllık zaman tüneli!

TBMM’deki sergi açılışına katılan TBMM Başkanı Cemil Çiçek’e, TFMD Başkanı Rıza Özel eşlik etti ve fotoğraflar hakkında bilgi verdi. Sergiyi gezen Çiçek, ardından eski Meclis Başkanı İsmet Sezgin ile birlikte serginin açılış kurdelesini kesti.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin en başta gelen kurumu TBMM’dir diyen Çiçek, “Dünya tarihinde bu ilktir. Başka ülkelerde, önce devlet sonra parlamento var. Türkiye’de ise önce TBMM var. TBMM, 23 Nisan 1920’de Ankara’da ilk çalışmalarına başlıyor. Ordu yok, devlet yok. Sadece TBMM var. Orada görev yapan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milli mücadelenin kahramanları; rahmetle, şükranla andığımız 115 milletvekili var. İlk oluşan devlet kurumu TBMM. Sonra ordu kuruluyor, sonra devlet kuruluyor. Meclis’in bu önemine herkesin dikkat etmesi gerekir. Bu noktalarda gerekli hassasiyet gösterilmiyor” dedi.

Çiçek, sergideki fotoğraflarla, zaman tünelinden geriye doğru gidildiğini ve bu süre içinde neler yaşandığını hatırlama imkanı elde edildiğini belirti. 

Kaynak : DHA

, TBMM’de 95 yıllık zaman tüneli! www.islamiforumda.infosondakika güncel siyaset haberleri farkıyla sizlerle.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*