test22
Son Haberler
Anasayfa / İslami Forum / Şentop’tan Kılıçdaroğlu’na sert eleştiri

Şentop’tan Kılıçdaroğlu’na sert eleştiri

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili adayı Mustafa Şentop, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ’nu da eleştirerek, “Kılıçdaroğlu magazin siyaseti yapıyor. 4 işlemden başka bir şey bilmiyor” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul 3 ’üncü Bölge 1 ’inci sıra Milletvekili adayı Mustafa Şentop, Mardin Dernekler Federasyonu tarafından düzenlenen kahvaltıya katıldı.

7 Haziran akşamı muhalefet parti liderlerinin değişim yönünde bir karar vermek zorunda kalacaklarını belirten Şentop, “Türkiye ’nin iyi çalışan, hesabı yapan, ciddi şekilde iktidar partisinin icraatlarını eleştiren, değerlendiren ve öneriler sunan bir muhalefete ihtiyacı var. Bakın Kılıçdaroğlu merkez bankası ile ilgili konuşuyor. Ne diyor. ‘Cumhurbaşkanı niye merkez bankası başkanı ile konuştu. Niye ona bunu söyledi’ Ne bu şimdi. Bu magazin dedikodusudur. Peki Kılıçdaroğlu ne düşünüyor faizlerle ilgili artısın mı azalsın mı? Var mı buna ilişkin açıklaması. Bunu bilen yok çünkü buna ilişkin bir açıklaması, bir görüşü yok. O sadece magazin siyaseti yapıyor” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu ’nun ekonomiden anlamadığını belirten Şentop, “Kılıçdaroğlu hesabı kitabı biliyorum diyor ama ufak hesap yapıyor. 4 işlemden başka bir şey bilmiyor. Bir yıl önce Portekiz ’e gitmişti. Orada ‘Türkiye ekonomisi çok kötü, batıyor’ şeklinde bir konuşma yapıyor. Ama konuşmasını bitirmeden Portekiz ekonomi Bakanı Kılıçdaroğlu ’na itiraz ediyor. ‘Biz Türkiye modelini örnek alıyoruz’ diyor. Kılıçdaroğlu o tarihten sonra Avrupa’ya da gitmedi. Pişman oldu” şeklinde konuştu.

Kaynak : İHA

, Şentop’tan Kılıçdaroğlu’na sert eleştiri www.islamiforumda.infosondakika güncel siyaset haberleri farkıyla sizlerle.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*