test22
Son Haberler
Anasayfa / İslami Forum / Sare Davutoğlu: Güzel Müslüman olalım

Sare Davutoğlu: Güzel Müslüman olalım

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu, Ak Parti İstanbul İl Kadın Kolları’nın İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlediği “Kadınlardan Peygambere Sesleniş” adlı Kutlu Doğum Programı’na katıldı.

Sare  Davutoğlu konuşmasında, Kutlu Doğum haftasının bir süredir sabit bir tarihte kutlandığını hatırlattı. Davutoğlu, “Ama sadece kutlamak değil, peygamber efendimizi anmaya yönelik çok çeşitli faaliyetlerin gerçekleştirildiği kutlu doğum haftasının son günündeyiz. Ama aynı zamanda üç aylarında başlangıç günü. Bu güzel tesadüf dolayısıyla da ben ayrıca memnun oldum. Salonda bulunan bütün misafirlerimizin üç aylarını, içine girdiğimiz Recep, Şaban ve inşallah sağlıkla, sıhhatle ulaşmak istediğimiz Ramazan ayını şimdiden kutluyorum” dedi.

“GÜZEL MÜSLÜMANLAR OLMAMIZ GEREKİYOR”

Davutoğlu,  şöyle konuştu:

“Peygamber efendimizin bize vasiyeti olan Veda Hutbesi’nde toplumları, devletleri sıkışıp kaldıkları ruhsuz, insanlık onurunu ayaklar altına alan tutumlardan uzak durmamız için paha biçilmez öğütler vardır. Veda hutbesi sadece Müslümanlara değil, tüm insanlığa barışı, huzuru, hoşgörü iklimini yeniden getirebilir. Buradan çıkarılabilecek derslerle dünyada kin ve nefret kültürünün yerini, rahmet ve merhamet kültürü ve pratiği alabilir. Ama bununda öncesinde bizim efendimiz zamanlar üstü sözlerini, öğütlerini, davranışlarını kendimize rehber edinmemiz ve gerçekten güzel örnekler, güzel Müslümanlar olmamız gerekiyor. Rehberimiz onun sözleri ve yaşantısı olduğunda sevgi ve merhametin, Allah’ın izniyle tüm dünyayı kuşatacağına ben gönülden inanıyorum.”

 

, Sare Davutoğlu: Güzel Müslüman olalım www.islamiforumda.infosondakika güncel siyaset haberleri farkıyla sizlerle.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*