test22
Son Haberler
Anasayfa / İslami Forum / Rus milletvekili adayı: Komünizmi getireceğiz

Rus milletvekili adayı: Komünizmi getireceğiz

Milletvekili listesini sadece kadınlardan oluşturan Komünist Parti (KP), Antalya’da 4’üncü sırasını, Rus kökenli Natalia Koyuncu’ya emanet etti.

Koyuncu, Sovyetler Birliği’nde sosyalizmi yaşayan bir aday olarak seçmene sosyalizmi anlatacağını söyledi.

RUS KÖKENLİ TEK ADAY

Natalia Koyuncu, 7 Haziran’da yapılacak seçimlere hazırlanan siyasi partilerin milletvekili aday listeleri içindeki tek Rus kökenli aday olarak öne çıktı.

2007’DE TÜRKİYE’YE YERLEŞTİ

Seçim kampanyasında anlatacağı sosyalizmi yaşayan tek aday olan Koyuncu, 1979 yılında inşaat işçisi baba ve memur annenin kızı olarak şimdi Tataristan Cumhuriyeti sınırları içinde yer alan küçük petrol kasabası Almetyevsk’te dünyaya geldi. Haberleşme sektöründe mühendis olarak çalışan eşinin işleri dolayısıyla 2007’de Türkiye’ye yerleşti. O yıldan bu yana da İstanbul Suadiye’de yaşayan Natalia Koyuncu, geçen yıl Aralık ayında Türk vatandaşı oldu.

“SOSYALİZM DENEYİMİNİ BİZZAT YAŞADIM”

Rusya’da bıraktığı ailesinin hala Rusya Komünist Partisi’ne oy verdiğini anlatan Koyuncu, Sovyetler Birliği’ndeki her öğrenci gibi Sovyetler Birliği Komünist Partisi’nin (SBKP) Gençlik Kolları’nda görev aldığını söyledi. Koyuncu, “Sosyalist sistemin içinde doğdum, büyüdüm ve eğitim gördüm. Sosyalizm deneyimini bizzat yaşadım. Şu günlerde de yeniden yaşanması için siyasete atıldım” dedi.

ANTALYA ÖZEL BİR BÖLGE

Türkiye’deki eski Sovyet halklarından kadın ve erkeklerin temsilcisi olmak, partisinin politikalarını onlara taşımak amacıyla siyasete atıldığını anlatan Koyuncu, seçim bölgesi Antalya’nın bu açıdan özel bir yer olduğunu aktardı. Koyuncu, “Antalya, Rus toplumunun ve eski Sovyet halklarından insanlarımızın yoğun yaşadığı bir bölge. Burada, seçim süreci ve sonrasında bu kesime yönelik yapılacak siyasi çalışmanın çok daha verimli olacağına ve ses getireceğine inanıyorum” dedi.

ANTALYA’DA RUS KÖKENLİ ADAYLAR

2014 yılında yapılan yerel seçimlerde de AK Parti ve CHP’den Rus kökenli meclis encümen adayları seçime katılmıştı.

, Rus milletvekili adayı: Komünizmi getireceğiz www.islamiforumda.infosondakika güncel siyaset haberleri farkıyla sizlerle.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*