test22
Son Haberler
Anasayfa / İslami Forum / Petek: Bu yapılan ahlaksızlıktır!

Petek: Bu yapılan ahlaksızlıktır!

AK Parti Burdur 1. sıra milletvekili adayı ve emekli başsavcı Reşat Petek, KPSS’deki usulsüzlük soruşturmasıyla ilgili, “Bir başkasının hakkını yemek, sınav sorusunu paralı ya da bir örgüt mensubu olarak ele geçirip, diğer insanların önünde kamuda görev almak, ahlaksızlıktır hem gayrihukukidir hem de suçtur” dedi.

Petek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, KPSS’deki usulsüzlük iddialarıyla ilgili soruşturmaların devam ettiğini, bu kapsamda gözaltılar ve tutuklamalar olduğunu hatırlattı.

Bu konuda elde edilen delil ve bilgiler doğrultusunda soruşturmanın genişletildiğini belirten Petek, “Bir başkasının hakkını yemek, sınav sorusunu paralı ya da bir örgüt mensubu olarak ele geçirip diğer insanların önünde kamuda görev almak, ahlaksızlıktır hem gayrihukukidir hem de suçtur. Bu ayıptan Türkiye’nin kurtulması lazım” diye konuştu.

Petek, hükümetin ve devletin paralel yapıyla mücadelesinin bir süre sonra yolsuzlukları ortaya çıkardığını vurgulayarak, “Sorumlular hakkında soruşturmanın 4 yıldır yapılamamasının temel nedeni, o soruşturmayı yürüten savcının paralel yapılanma içinde bulunduğu iddia edilerek, soruşturmaları bugüne kadar sümen altı etmesidir. Bu nedenle Ankara Cumhuriyet Savcısı kendinden önceki savcı hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılması için Hakimler ve Savcılar Yüksek Kuruluna suç duyurusunda bulundu” dedi.

”Yarası olan gocunur, hukuk işleyecek”

AK Parti’nin üç temel politikasının “3 Y” ile seçim beyannamesinde “yasaklar,  yolsuzluk ve yoksullukla mücadele” başlıklarıyla yer aldığını, şimdi de yolsuzlukla mücadele bağlamında hak yemenin, hırsızlığın ve faillerinin üzerine gidildiğini savunan Petek, sözlerine şöyle devam etti:

“Adli ve idari işlemler yapılıyor. Bundan kimsenin gocunmasına gerek yok, ancak yarası olan gocunur. Hukuk işleyecek. Suç işleyen varsa onlar hakkında da yasal gereği yapılacaktır. Hukukta bir kimse sınavı soruları çalmak suretiyle kazanmış ve göreve atanmışsa burada iki şey tartışılıyor; bu kazanılmış hak olur mu, sınavı kazanması gerçekten hakkı olmadığı için iptal edilebilir mi?”

Kaynak : AA

, Petek: Bu yapılan ahlaksızlıktır! www.islamiforumda.infosondakika güncel siyaset haberleri farkıyla sizlerle.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*