test22
Son Haberler
Anasayfa / İslami Forum / “Milli İttifak” milletvekili adaylarını tanıttı

“Milli İttifak” milletvekili adaylarını tanıttı

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, “Koalisyon ‘uzlaşma’ demektir, kardeşlik hukukun ortaklaşa hayata geçirilmesidir” dedi.

“Milli İttifak” adını, milletin verdiğini belirten Kamalak, Cumhuriyet kurulduktan bu yana Türkiye’nin, bugün olduğu kadar yalnızlığa itilmediğini, hiçbir zaman bugünkü kadar soykırım iddiaları ile töhmet altında bırakılmadığını iddia etti. Kamalak, 56 yıldır girmek için uğraşılan Avrupa Birliğinin bile Türkiye’yi suçladığını ileri sürdü.

Kamalak, sorunların çözümü için ”Milli İttifak”ın kurulduğunu kaydederek, “Doktor nasıl hastasını incitmekten imtina ederse, biz de gönül insanlarımızı kendi vatandaşlarımızı madem ki içinde bulunduğu sıkıntıdan kurtarmak için yola koyulduk o halde incitmeden, kırmadan, kendi problemimizi çözelim kendi programımızı sunalım diyoruz” değerlendirmesini yaptı.

Tanıtım toplantısına katılan eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de pazar günü seçim bildirgesini açıklayacaklarını bildirdi.

Bu yola inanç ve samimiyetle çıktıklarının altını çizen Destici, çatının çok daha geniş olması için çaba gösterdiklerini ve “Milli İttifak”ı iki partinin de tabanının birlikte istediğini söyledi.

Kamalak, başkanlık sistemine ilişkin bir soru üzerine, mevcut iktidarın Türkiye’yi 12 senedir başkanlık sistemi ile yönettiğini ileri sürdü.

Dünyada ve Avrupa’da gelişmiş ülkelerin büyük bölümünün hem parlamenter hem de koalisyon sistemi ile yönetildiğini ifade eden Kamalak, “Koalisyon ‘uzlaşma’ demektir, kardeşlik hukukun ortaklaşa hayata geçirilmesidir” dedi.

Mustafa Destici de ileri demokrasi ile yönetilen ülkelerin hemen hemen tamamında koalisyon hükümetlerinin bulunduğunu belirterek, “Bana göre koalisyon Türkiye için değil de birileri için kabus, evet bu doğru. Birileri iktidarı kaybetmeyi kendileri açısından kabus olarak görüyorlar, rüyalarında her halde bu kabusu görmeye başladılar, oylarının düşmesi ile birlikte” iddiasında bulundu.

Kaynak : AA

, “Milli İttifak” milletvekili adaylarını tanıttı www.islamiforumda.infosondakika güncel siyaset haberleri farkıyla sizlerle.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*