test22
Son Haberler
Anasayfa / İslami Forum / Haydar Baş’ın 5 bin TL asgari ücret için kaynağı

Haydar Baş’ın 5 bin TL asgari ücret için kaynağı

“Asgari ücreti Milli Ekonomi Modeli ile 5 bin lira yapacağız” açıklamasıyla Türkiye gündemine oturan Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş “nasıl vereceksiniz” sorusuna cevap verdi.

“Biz asgari ücreti 5 bin lira yapacağız dediğimiz zaman bunu nereden bulacaksınız diye kamuoyunda tartışmalar başladı. Asgari ücretimiz tam 5 bin Türk Lirası olacak. Ev hanımı maaşımızda bin 500 TL olacak.” diyen Haydar Baş “Buradan sesleniyorum. Asgari ücretli kardeşlerim ve hanım kardeşlerim mutlakara bizi iktidara getirsinler çünkü benim elimdeki kaynaklar onların hayalinde bile olmayan kaynaklardır.” dedi.

Toprak altındaki kaynak!

5 bin lira asgari ücret vaadinin temel kaynaklarını ise 3 temel kalemde toplayan Haydar Baş şöyle devam etti; 

1- Türkiye’nin Gayri Safi Milli Hasılası.GSMH 2 trilyon TL karşılığında bir gelirdir.  Bugüne kadar bu gelir maalesef paraya çevrilip kamuoyuna arz edilmemiştir.

2-  Enerji Kaynakları

3- Yeraltı kaynaklarımız. Yeraltı kaynaklarımız tam 3 katrilyon dolardır. Biz kıyamet sabahına kadar bu kaynakları işlesek tüketmemize imkan ve ihtimal yoktur.” 

Haydar Baş’ın kaynak hesabı!

“Onun için bizim projemiz 2 trilyon dolarlık her yıl bundan devreye koymaktır. Türkiye’de 2 trilyon TL’de GSMH vardı. Yani 5 trilyon TL yeraltı kaynaklarımızdan, 2 trilyon TL GSMH’den ve  500 milyar TL de gelirden olmak üzere tam 7.5 trilyon Türkiye’nin yılda kaynağı vardır. Bunda kimsenin kuşkusu olmasın. ” diyen BTP lideri şöyle devam etti, “Sizi bir takım yalanlarla , vaatlerle kandırmaya çalışanlara inanmayın. Bugüne yaptıkları gibi beceremezler, bilmezler. Bu işi dünyada bilen sadece sizin Haydar hocanızdır. Bunu iyi bilin.” 

Kaynak : DHA

, Haydar Baş’ın 5 bin TL asgari ücret için kaynağı www.islamiforumda.infosondakika güncel siyaset haberleri farkıyla sizlerle.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*