test22
Son Haberler
Anasayfa / İslami Forum / Erdoğan’dan muhalefete ‘koalisyon’ tepkisi

Erdoğan’dan muhalefete ‘koalisyon’ tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Levent-Hisarüstü metro açılış töreninde vatandaşlara etti. Erdoğan konuşmasında koalisyona hazırız diyen muhalefete tepki göstererek, Koalisyon demek IMF kapılarında para dilenmek demektir.” dedi.

Erdoğan’ın konuşmalarından satır başları;

“Avrasya tüneli önümüzdeki yıl açılacak. İnşallah Yakın zamanda 3 katlı tünelin temelleri atılacak. Şuanda Yavuz Sultan Selim köprüsü hızla devam ediyor. Ancak bundan bile rahatsız olanlar oldu. Muhalefet bu projelerden rahatsız oldu. Çünkü bunlar bu ülkede yapmaya değil yıkmaya geldi. Hizmet bir aşk meselesi, bir ufuk meselesidir.”

“Bugüne kadar yapılan raylı sistemleri İstanbul ulaşımına büyük bir nefes aldırdı. İstanbul güçlendikçe Türkiye hedeflerine çok daha hızla ilerleyecektir. Her zaman ifade ettiğim gibi İstanbul Türkiyedir. İstanbul Avrupa’dır Asya’dır. Böyle bir şehre hizmet etmek sadece bilgi ve projeyle olmaz, tüm kalbinizi ona adamanız gerekir.İstanbul bizim için zamanı ve mekanı aşan bir sevgilidir. İstanbul’a bu gözle bakmayan şehri kirletir ve çürütür.  Bu can bu tende olduğu sürece benim İstanbul aşkım bitmez.”

“MUHALEFETE KOALİSYON TEPKİSİ

“Attığımız yer adımda İstanbul’u 2023 hedeflerine ulaştırma çabasında en büyük desteği buradan gözüyoruz. 2023 yılı hedeflerine doğru yürüyen Türkiye yeni bir yol ayrımına gelmiş durumda. 12 yılda 3 kat büyüyen Türkiye gerçek bir başarı hikayesi olarak tarihteki yerini aldı. Ancak artık yeni bir yönetim sistemine ihtiyacı var. bu ülke tam 40 yılını koalisyonlarla geçirdi. Bu ülkenin 70 yılının 40 yılını çalanlar bu böyle sürsün istiyorlar. Biz koalisyon dönemlerinin hep Türkiye’ye kaybettirdiğini söylüyoruz. Onlar çıkmışlar biz koalisyon yapmaya hazırız diyorlar. Yeni Türkiye’ye inşa edebilmek için yeni anayasa ve başkanlık sistemine ihtiyacımız var. Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu koalisyon değil başkanlık sistemine ihtiyacı var. Koalisyon demek kriz demektir işsizlik demektir iflas demektir.Koalisyon demek IMF kapılarında para dilenmek demektir. Koalisyon demek eski Türkiye demektir. Biz yeni Türkiye’ye bakıyoruz Muhalefet Koalisyona ne kadar hevesliyse milletimiz de bu ihtimalde bu kadar endişelidir. Tek başına iktidar olmayı hayal dahi edemeyenlerin ‘koalisyon’ denen çürük ipe sarılmaları, onları kurtarmaz. Tam tersine daha büyük hayal kırıklığına uğratır. Koalisyon bir proje değil, bir kabustur. Proje işte ortada; yeni Türkiye’nin inşası için yeni anayasa ve başkanlık sistemi. Proje budur” dedi.

“Ben A partisi B partisi demiyorum, 400 milletvekili yeni anayasa, 400 milletvekili yeni Türkiye diyorum. Cumhurbaşkanı olarak benim safım milletin yanıdır. Milletim neredeyse ben oradayım. Kürt vatandaşlarıma sesleniyor. Sizi istismar edenlere yüz vermeyin.”

, Erdoğan’dan muhalefete ‘koalisyon’ tepkisi www.islamiforumda.infosondakika güncel siyaset haberleri farkıyla sizlerle.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*