test22
Son Haberler
Anasayfa / İslami Forum / Erdoğan: Obama’dan bunu duymak istemem

Erdoğan: Obama’dan bunu duymak istemem

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Irak Cumhurbaşkanı Fuad Musam ile düzenlediği ortak basın toplantısında konuştu.

Erdoğan soykırım konusuyla ilgili de “Obama ’dan zaten böyle bir şeyi gerçekten duymak istemem. Böyle bir şeyi de beklemiyorum” dedi. 

SORU: ABD ’nin soykırım demeyeceğini nasıl değerlendirirsiniz?

Obama ’dan zaten böyle bir şeyi gerçekten duymak istemem. Böyle bir şeyi de beklemiyorum. Türkiye ’nin Amerika ’nın nezdindeki yeri bellidir, bu olaylar karşısındaki tavrı bellidir. 6 yıllık başkanlığı süresince yaptığımız görüşmelerde bu işin tarihçilere bırakılması, Ermenistan ’la yakından uzaktan ilgisi olmayan, benim ülkemde yaşayan Ermenilerle uzaktan yakından ilişkisi olmayanların bunu kendi parlamentolarına taşıyanları her zaman kınadık. Şu anda AB arkamızdan değil çok çok gerimizden geliyor. En son arşivlerin açılması diyor. Ben 12 yıldır bu arşivlerin her an açılmasına hazır olduğunu söylüyorum. Biz bu noktada rahatız.

ERMENİSTAN ADIM ATTI MI?

Türkiye’nin attığı adımlar karşısında Ermenistan’ın ne yaptığını soran Erdoğan, “Hep söylüyorum Van Akdamar adası ve orada kilise. Başbakanlığım dönemimde restorasyonunu yaparak burayı her yıl beli zamanlarda ibadete açtık. Acaba Ermenistan ’da böyle bir yaklaşım tarzı var mı? Azerbaycan-Ermenistan arasındaki sıkıntı. Uluslararası kurumlar Azerbaycan ’ın haklılığına yönelik karar verdiği halde Karabağ ’daki sorunlar hala çözülemedi” ifadelerini kullandı.

KENDİLERİ ÇALIP KENDİLERİ OYNAYACAK

Erdoğan, “24 ’ünde de Ermenistan ’da bir araya gelecekler, kendileri çalıp kendileri oynayacaklar. Konuşacaklar, Türkiye ’ye hakaret edecekler. Biz de Çanakkale ’de olacağız. Ama bizim gündemimizde Ermenistan yok. Biz yarın İstanbul ’da dünya barışını konuşacağız. Bizim farkımız bu. Ermenistan güya onlara misilleme yapıyormuşuz gibi gidiyor. Bizim böyle bir endişemiz yok” dedi.

, Erdoğan: Obama’dan bunu duymak istemem www.islamiforumda.infosondakika güncel siyaset haberleri farkıyla sizlerle.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*