test22
Son Haberler
Anasayfa / İslami Forum / Derviş CHP’de Kriz Çıkardı

Derviş CHP’de Kriz Çıkardı

CHP’de yıllarca siyaset yapan önemli isimler, Kılıçdaroğlu’nun Derviş’e yaptığı teklifi usul ve zamanlama yönünde yanlış buldu.

GERÇEKLERLE ÖRTÜŞMEDİ
Kimi CHP’liler “Nazik kişiliğiyle bildiğimiz rahmetli Bülent Ecevit’in ‘Hayatımın en büyük yanlışı’ dediği birinin CHP’ye davet edilmesini içime sindiremiyorum” derken, kimileri de bu davetin, maddi ve manevi olarak CHP için çalışan, her şeyini ortaya koyan insanlara saygısızlık olduğunu söyledi. 2002 seçimlerinden sonra birlikte çalışan kimi CHP’liler, Derviş’in Türkiye’nin gerçekleriyle örtüşmeyen politikalar izlediği ve oy kaybettirdiğini kaydetti.

Resmen tabana saygısızlık
Algan Hacaloğlu (eski Genel Başkan Yardımcısı): Kemal Derviş’e yapılan bu teklif, CHP için çalışan, her şeyini ortaya koyan insanlara karşı yapılmış bir saygısızlıktır. Derviş, Türkiye gerçekleriyle örtüşmeyen politikalar izledi. CHP’yi geçmişte sert şekilde eleştirerek istifa etmiş biri partiye ne verebilir? Daha seçim beyannamesi yok ortada. Seçimde nasıl bir politika izlenecek belli değil. Gidip uğraştıkları şeye bak.

Daveti içime sindiremiyorum
Şahin Mengü (eski Manisa Milletvekili): Kemal Derviş’in yürüyen bir koalisyonu nasıl bozduğunu herkes biliyor. Küresel sermayenin oyununda oynayan bir aktördür. Ben böyle birinin bu şekilde CHP’ye davet edilmesini içime sindiremiyorum. Geçmişte yaptıkları ortada. Rahmetli Bülent Ecevit bile bu adam için ‘Hayatımın en büyük yanlışı’ dedi. Şimdi ne değişti de, Genel Başkan gidip bunu davet ediyor. Bunu anlayamıyorum.

Derviş bize İzmir’de ciddi oranda oy kaybettirdi
Canan Arıtman (eski İzmir Milletvekili): Kemal Derviş’in CHP milletvekili adayı olduğu seçimde ben de İzmir’den adaydım. Derviş, İstanbul’dan aday olmasına rağmen İzmir’de bize ciddi oranda oy kaybettirdi. Genel Başkan’ın bunu bilerek karar vermesi lazım.

Cumhurbaşkanlığı tavrının bir benzeri
Onur Öymen (eski Genel Başkan Yardımcısı): Cumhurbaşkanlığı seçiminde de böyle bir adım atıldı. Sonucunu hep birlikte gördük. Şimdi de Genel Başkan bir karar almış. Ama şu unutulmasın: CHP, Cumhuriyet’in temel değerlerini korumak için kurulmuş bir partidir. Partinin temel ideolojiden saptırılmasını doğru bulmuyorum.

, Derviş CHP’de Kriz Çıkardı www.islamiforumda.info farkıyla sizlerle.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*