test22
Son Haberler
Anasayfa / İslami Forum / CHP’de 82 Milletvekiline…

CHP’de 82 Milletvekiline…

CHP ’de 2015 Genel Seçimleri milletvekili aday listesi kesinleşti. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun listesinde  CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran yer almadı. Oran’ın liste dışı kalması sürpriz olarak değerlendirildi.

Liste dışı kalmasını sürpriz olarak nitelendiren CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran şunları söyledi:

“Yıllar sonra ilk defa partimiz demokratik bir aday belirleme süreci benimsedi. Bir kısım adaylar ön seçimle bir kısmı ise kontenjanla belirlendi.  Ben Genel Başkanımızla konuşarak kontenjan adaylığına başvurmuştum. Liste dışı kalmam Genel Başkanımızın takdiridir. Onun üzerine yorum yapmak doğru olmaz.

Kimseye kırgın değilim kararına saygı duyuyorum. Benim için bireysel değil parti başarısı önemli. Hayat sürprizlerle dolu, bazen sandıktan bazen genel merkezin listesinden sürprizler çıkıyor. Üzüldüm, şaşırdım ama moralimi bozmadan çalışmaya devam edeceğim. Partime çok inanıyorum.”

CHP Parti Meclisi, Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında Ankara ’da CHP Genel Merkezi’nde toplandı.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ön seçimler sonrası milletvekili adaylığı için kontenjan listesi üzerindeki çalışmalarını Parti Meclisi ’ne sundu.

CHP’DE ADAY YAPILMAYAN VEKİLLER
Kılıçdaroğlu’nun listesinde, kontenjandan aday olan İstanbul Milletvekilleri Faik Tunay, Müslüm Sarı, Aydın Ayaydın, Ali Özgündüz, Umut Oran, Ankara Milletvekili Sinan Aygün ve Tokat Milletvekili Orhan Düzgün, Ali Demirçalı, Refik Eryılmaz, Ayşe Eser Danışoğlu, Hüseyin Aygün, Kamer Genç, Güldal Mumcu ve Sabahat Akkiraz’ın da aralarında bulunduğu 82 milletvekili yer almadı.
PM’de adaylaştırılması beklenen Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya da listelerde yer bulamadı.

, CHP’de 82 Milletvekiline… www.islamiforumda.info farkıyla sizlerle.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*