test22
Son Haberler
Anasayfa / İslami Forum / Canikli: Kılıçdaroğlu panik havasında

Canikli: Kılıçdaroğlu panik havasında

Bakan Canikli, seçim vaatlerine kaynak olacak 200 milyar lirayı bulması durumunda Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na Nobel Ekonomi Ödülü verilmesini istedi. Aksi durumda ise verilecek ödülün desteksiz atış ödülü olacağını belirtti.
 
DESTEKSİZ ATIŞ ÖDÜLÜ VERİLSİN

Şu tablo gerçek anlamda bir aczin ve iflasın yansımasıdır. Eğer gerçekten Sayın Kılıçdaroğlu böyle bir kaynağı sağlayabiliyorsa şu andaki ekonomik yapı da bu çok önemli bir olaydır. Sayın Kılıçadaroğlu ’na bundan dolayı her yıl ömrünün sonuna kadar Nobel Ekonomi Ödülü ’nün verilmesi gerekiyor. Ya da desteksiz atış ödülü. İkisinden birini vermek gerekiyor.
 
TAMAMEN AFAKİ VAATLER

Şu anda bir panik havasını seziyorum. İzah edemiyorlar. Şuradan kısarız, şuraya aktarırız demiyorlar, tamamen afaki gerçekleşmesi mümkün olmayan. İşin garibi bütün bunları kendileri de çok iyi biliyor.
 
BUNA ÇOCUKLAR BİLE GÜLER

Büyüme rakamları ile ortaya çıkacak artışlar zaten 2015 bütçesinde  verilecek yerlere yansıtılmış durumda. Memura, emekliye, yatırıma… O rakamlar yansıtılıyor zaten. Dolayısıyla orda bir artış söz konusu değil. Yani oradan beklenen ilave bir kaynak söz konusu değil. Tam bir aldatmaca. Kayıt dışı 100 milyar lira, buna çocuklar bile güler.
 
MERKEZ BANKASI SEÇİMİ DÜŞÜNÜYOR

Ekonomideki gelişmelerin yönünü değiştirerek, seçim sonuçlarını etkilemesi için yoğun bir çaba söz konusu. Beklenti ekonomide sıkıntılar meydana gelecek, bu insanları etkileyecek ve insanların siyasi tercihlerinde belli yerlere kanalize edecek. Halen düşürmesi için yeteri kadar marjı vara ama bu söylediğim nedenlerden dolayı Merkez Bankası biraz daha ihtiyatlı davranıyor.

, Canikli: Kılıçdaroğlu panik havasında www.islamiforumda.infosondakika güncel siyaset haberleri farkıyla sizlerle.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*