test22
Son Haberler
Anasayfa / İslami Forum / Bozkır: Zülfikar olunca AB’ye gireriz

Bozkır: Zülfikar olunca AB’ye gireriz

Bursa Büyükşehir Belediyesi ’ni ziyaret eden Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır ’a, Belediye Başkanı AK Partili Recep Altepe tarafından Bursalı bıçak ustaları tarafından yapılan ‘Zülfikar kılıcı’ hediye edildi. Bakan Bozkır, “Bu palayı elimize alırsak AB ’ye daha rahat gireriz diye bir kanaat oluştu bende” diye espri yaptı. Belediye Başkanı Altepe de, “Ya sokarlar, ya sokarlar’ dedi.

Bursa gezisine Vali Münir Karaloğlu ’nu makamında ziyaret ederek başlayan Bakan Bozkır, Bursa’da bugün, sivil toplum kuruluşlarıyla AB sürecini paylaşacaklarını söyledi.

“DEMOKRASİMİZ İLERİDE”

Sivil toplumun önemine değinen Bozkır, bir zamanlar Türkiye’de çok eksikliği hissedilen bu yapının bugün iftihar edilecek düzeye geldiğini belirtti. Bozkır şöyle konuştu:

“1980 ’li yılları hatırlayalım. 50 kadar sivil toplum kuruluşu olan bir Türkiye ’de bugün 104 bin sivil toplum kuruluşunun olduğu bir Türkiye var. Demokrasinin temel unsurlarından bir tanesi. Sivil toplum kuruluşlarının olmadığı bir demokrasi düşünülemez. Sivil toplum kuruluşları görüşlerini açıklar, yeni fikirler üretilir ve bu şekilde ülkesinin gelişmesine katkı da bulunur” dedi.

, Bozkır: Zülfikar olunca AB’ye gireriz www.islamiforumda.infosondakika güncel siyaset haberleri farkıyla sizlerle.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*