test22
Son Haberler
Anasayfa / İslami Forum / Baynukara’dan paralel yapıyla ilgili flaş açıklama

Baynukara’dan paralel yapıyla ilgili flaş açıklama

Elif Çakır ’ın sunduğu ÜLKE TV ’de yayınlanan “Söz Bitmeden” programının konuğu AK Parti Adıyaman Milletvekili Adayı Adnan Boynukara, paralel yapılanmanın 2011 HSYK kararnamesinin devlete yapılan operasyonun ön planlama kısmı olduğunu söyledi.

‘PARALEL YAPI 8000 KİŞİLİK YER DEĞİŞİKLİĞİ İLE YARGIDA DİZAYN YAPTI ’

Yargı ’daki paralel yapılanmaya yönelik çarpıcı bilgiler veren Adnan Boynukara, durumu HSYK seçimlerinden 3 ay sonra fark ettiklerini ifade etti. Boynukara şunlara kaydetti; “2010 yılında kapsamlı bir Anayasa değişikliği yapıldı. Reformlardan birisi de HSYK ’nın yapısının değişikliğiydi. Hükümetin tek amacı HSYK ’nın belli bir kesimin elinde olmasını engellemekti. Hükümetin hazırladığı Meclis ’ten geçen düzenlemede çoğulcu bir yapının oluşması amaçlanmıştı. CHP ve YARSAV bu konuyu Anayasa Mahkemesi ’ne taşıdı. Ve mahkeme oy kullanmaya ilişkin düzenlemeyi iptal etti ve seçime gidildi. Problem seçimden sonra başladı. 2011 ’den sonra gördük. HSYK seçimlerinden 3 ay sonra durumun farkına vardık. O dönemde iki ayrı oluşan HSYK yapısının aldığı kararlar sorunu gösteriyordu. 2011 yılında 3300 kişilik kararname çıkarıldı. Bir önceki dönemde 1700 kişilik, 2011 ve 2012 toplamında 8000-9000 kişilik bir yer değişikliği söz konusu. Bununla yerel mahkemeleri dizayn ediyorsunuz… Başsavcılıkları ve mahkeme başkanlarını istediğiniz isimlerden oluşturuyorsunuz. Bu bir örgütlenme biçimidir. Devleti ele geçirmek için bir örgütlenme biçimidir. Bu kurumlarda ilerlemelerin tümü teftiş raporlarına bağlı… İlerlemesini istediğiniz teftiş raporunu iyi tam tersini de kötü çıkarıyorsunuz. Bahsettiğiniz yapı sadece yargıya yuvalanmış bir yapı değil.”  

‘HSYK ’NIN 2011 KARARNAMESİ DEVLETE KARŞI OPERASYONUN ÖN PLANLAMASIYDI ’

Paralel yapı mensuplarının hala Yargı ’da görev yaptığını söyleyen Adnan Boynukara, şöyle konuştu; “İnsanların yaptıkları şikâyetlerin takipçisi olması gerekiyor. HSYK bu konuyla ilgili bir dosya açtı. Müfettiş raporunu beklemek gerekiyor. 2011 HSYK kararnamesinin ardından devletin önemli kurumlarına ve şahıslarına operasyon yapıldı. Kararname bu işin ön planlama kısmıydı. Herhangi bir delil ve bulgu olmadığı halde yıllarca insanları dinlediler.” 

Kaynak : Haber7

, Baynukara’dan paralel yapıyla ilgili flaş açıklama www.islamiforumda.infosondakika güncel siyaset haberleri farkıyla sizlerle.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*