test22
Son Haberler
Anasayfa / İslami Forum / Başbakan’dan flaş ‘paralel’ açıklaması

Başbakan’dan flaş ‘paralel’ açıklaması

İşte Başbakan’ın açıklamalarından satır başları;

(1915 Olayları) Tarihi olaylar üzerinden siyasi hesaplaşmaya yöneldiğinizde tehlikeli bir netice ortaya çıkabiliyor. Biz tarihimizle yüzleşme ve bu anlamda da başka bir söyleme geçtik. Bütün acıları paylaşabilmek ve bu konuda da birbirimizi anlama ve geleceği inşa edebilme yaklaşımında Türkiye. Bizim hedefimiz bu.

DİASPORA HAYATINI BU ŞEKİLDE SÜRDÜRÜYOR

Ama karşı tarafta bir öfke dili oluşturuluyor. Diaspora hayatını buradan devam ettiriyor. Bizim perspektifimiz; gelin tarihi ortak olarak konuşup anlayalım gelin yeni bir barış düzeni kuralım şeklinde.

BİZ ARTIK NE YAPMALIYIZ!

Biz çözüm için görüşmeler yapınca Ermeni bir lider çıkıp ”Eğer Türk Dışişleri Bakanı ABD’de Ermeni konularını saatlerce ele alıyorsa burada bir oyun var demektir kimse bu oyuna gelmesin”  diyor. Konuşursak görüşürsek böyle oluyor. Şimdi biz ne yapmalıyız yani. 

ERMENİSTAN NEDEN FAKİR BİR ÜLKE?

Hiçbir şey insani dokunuştan daha önemli değil. Kendinizle barışıksanız hatalarınızı da görürsünüz kendisiyle barışık olmayanlar başkaları ile de barışamazlar. Ermeni Diasporasının hedefi ise intikam almak.

Diaspora gerçekten güçlü bir yapı ama neden Ermenistan fakir bir ülke? Çünkü Ermeni dioasporası başarılı bir Ermenistan’ı istemez başarısızlığın sebebi olarak hep 100 yıl öncesini gösterirler.

BİR EL ESED’İN YAŞAMASINI İSTİYOR

Bugün Suriye’de bir tehcir olayları yaşanıyor. Suriye rejimi Müslümanları katlettiği için yaptıkları göz ardı ediliyor. Başka bir yönetim olsaydı yerine bu kadar kalamazdı. Yarın başımıza bir şey gelirse hepimiz bu coğrafyada birbirmizin yüzüne bakacağız.

Esed’in da ailesinin de İsrail’e hiç bir zaman zararı olmadı. Bir el azınlık Esed rejiminin Suriye’de yaşamasını istiyor.

Mısır’da Tahrir olayları çıktı, Türkiye’de Gezi olayları başladı. Öyle bir algı oluşturuldu ki, “bu ülkelerde demokrasi olmaz” denildi. Türkiye’nin başarısının müslüman dünyasına örnek teşkil etmesini engellemek istediler. Türkiye’de demokrasi yoksa, örnek alınacak bir durum da yok demektir çünkü.

7 HAZİRAN SEÇİMLERİ

Bizim hiçbir beyannamemizde reaksiyonel bir tavır görmezsiniz. Biz kendimizin ne olduğunu açıklarız. Başkalarının söylediği değil bizi ilgilendiren tek şey zihnimizdeki Türkiye’yi inşa etmek. 

8 Haziran sabahı kimse meşruiyet tartışması yapmasın. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.

YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA 20 MİLYON İNSAN VARDI

Herkesin hayatını olum yönde değiştirdi AK Parti. Biz devraldığımızda 20 milyon insan Türkiye’de yoksulluk sınırının altındaydı. Kılıçdaroğlu’nun genel sekreterlik yaptığı partinin elinden aldık biz bu ülkeyi Bahçeli’nin elinden aldık.

2017’DE BÜTÇE FAZLASI VERECEĞİZ

Biz iş başına geldiğimizde bütçe açığının oranı yüzde 10.8’di şimdi ise yüzde 0.7’dir. Dünyanın en güvenilir ülkelerinden biriyiz bu konuda da. Şimdi ise 2017’de bütçe fazlası vereceğiz bizim iddiamız bu.

KILIÇDAROĞLU RESMEN 2002 TÜRKİYE’SİNİ VAAT EDİYOR

150 milyar ne demek; yüzde 10 bütçe açığıdır. İşte tam da 2002’deki Türkiye’dir bu Kılıçdaroğlu vaatleri ile bunu diyor. Asgari ücreti açık arttırmaya çıkardılar. 

Bazı köşe yazarları, biz çalışan kadınlarımıza bir yardım sağladığımızda, esnaflarımıza kredi kolaylığı sağladığımızda, “hükümet popülist bir politika yapıyor” diyorlardı. Aynı medya çevreleri, Kılıçdaroğlu’nun vaatlerine “halka dokunan vaatler” diyorlar. Aynı vaatleri biz yapsaydık, “irrasyonel politikalar, popülizm, halkı aldatmak” diyeceklerdi. 

HDP ÇİFT KİMLİKLİ SİYASET UYGULUYOR

Şimdi aslında can alıcı nokta çift kimlikli siyaset. Hem demokrasinin kılıcı gibi dağdaki bir takım eşkıya ile baskı uygulayacaksın hem de hiç bir şey yokmuş gibi davranacaksın. HDP bunu yapıyor.

AĞRI OLAYI BİR DAHA TEKRAR EDERSE…

Ağrı’daki olay bir daha tekrar edilirse aynı şekilde hareket ederiz. Ben Genelkurmay Başkanımız ile her konuda görüştüm. Bu ülkede bir siyaset yapacaklarsa şunu bilsinler ki bizim askerimiz her zaman güvenliği sağlar kimseye hesap vermez. Biz bu ülkeyi başıboş bulmadık.

HDP’NİN PARALEL İLE İLİŞKİSİ VAR

Çorap söküğü gibi bu yapının ne kadar vahim bir yapı oluşturduğu çok açık bir şekilde ortaya çıkıyor. Bu yapıyla ilgili kişilerin nerede kimlerle temas içerisinde olduklarını çok iyi görüyoruz. Bugün HDP’nin yıkıcı siyasetiyle paralel yapının ilişki var.

Kaynak : Haber7

, Başbakan’dan flaş ‘paralel’ açıklaması www.islamiforumda.infosondakika güncel siyaset haberleri farkıyla sizlerle.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*