test22
Son Haberler
Anasayfa / İslami Forum / Ala: Bir iftiranın temizlenmesiyle uğraşıyoruz

Ala: Bir iftiranın temizlenmesiyle uğraşıyoruz

Ala, “Tarihimize yapılan bir iftiranın temizlenmesiyle uğraşıyoruz” dedi.

İçişleri eski Bakanı Efkan Ala, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği 2015 yılı mali bütçesinden kurumun hizmet çalışmalarında kullanılmak üzere alınan 38 aracın hizmete girmesi törenine katıldı. 

Tören alanında konuşan İçişleri eski Bakanı ve Ak Parti Erzurum birinci sıra milletvekili adayı Efkan Ala, Türkler’in Ermeniler’e soykırım yaptığı yönündeki iddialarıyla iligili olarak, “Biz tarihimizin bize yüklediği sorumluluğu gelecek nesillere de taşımakla mükellefiz. Nereden bunu söylüyorum. Bakınız daha şimdi güncel olarak bizim tarihimize yapılan bir iftiranın temizlenmesiyle uğraşıyoruz. Bütün 7 düvel yine harekete geçti başta Papa olmak üzere Avrupa Birliği parlamentosu bizim tarihimiz, ecdadımızı soykırımı yapmakla itham ediyor ve kararlar veriyor. Biz tehcir yaptık bu bir yerden bir yere bir topluluğu alıp gitmektir. Topraklarımız içerisinde başka ülke değildi oralar. Suriye, Lübnan ’a Osmanlı toprakları içerisinde burada karşılıklı münazara olduğunda, karşılıklı çatışma olunca alıp bir topluluğu oraya götürmektir. Soykırım diyorsanız, gaz odalarına ne diyeceksiniz? Sizler insanları gemilere doldurup Akdeniz ’in ortasına bıraktınız da nereye giderseniz gidin dediniz de hiçbir ülke kabul etmedi yine devleti Ali Osmani onları kabul etti. Siz buna şükran duymayacaksınız da neye duyacaksınız. Onun için aldığınız o kararları, sözleri iadeli taahhütlü olarak geri iade ediyoruz” diye konuştu.

Kaynak : DHA

, Ala: Bir iftiranın temizlenmesiyle uğraşıyoruz www.islamiforumda.infosondakika güncel siyaset haberleri farkıyla sizlerle.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*