test22
Son Haberler
Anasayfa / İslami Forum / AK Parti’de Kurt’un yerine Dürdane Yalar

AK Parti’de Kurt’un yerine Dürdane Yalar

AK Parti, Diyarbakır milletvekili adayları listesinin 6’ıncı sırasında bulunan ve adının açıklanmasından sonra adaylıktan çekilen eski milletvekili Abdurahman Kurt’un yerine Dürdane Yalar’ı aday gösterdi.

11 ADAYDAN 3’Ü KADIN OLDU

Bingöl doğumlu olan Dürdane Yalar, Dicle Üniversitesi Muhasebe bölümünden mezun ve 3 çocuk annesi. Ak Parti’nin Diyarbakır’daki 11 adayı arasında 3 kadın aday yer almış oldu. Listenin 4’üncü sırasında mevcut Milletvekili Oya Eronat, 6’ıncı sırasında Dürdane Yalar ve 9’uncu sırasında Necite Arslan kadın aday olarak 7 Haziran seçimlerinde yarışacak.

KURT, ADAYLIKTAN ÇEKİLMİŞTİ

AK Parti tarafından Diyarbakır’da 6’ıncı sırada milletvekili adayı gösterilen eski milletvekili ve İl Başkanı Abdurahman Kurt, adaylıktan çekildiğini açıklamıştı. Kurt, Twitter hesabından, “Bismillah her hayrın başı. Olan da hayır vardır. Ak Parti’deki siyasi sürecimizi tamamlamış bulunuyoruz. Toplumsal barış adına yaptığımız çalışmalarda maddi manevi katkı sunan tüm dostlara en kalbi şükranlarımı iletiyorum. Umarım 2015 seçimleri bizi toplum olarak birbirimize daha da yakınlaştırır” demişti.

, AK Parti’de Kurt’un yerine Dürdane Yalar www.islamiforumda.infosondakika güncel siyaset haberleri farkıyla sizlerle.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*