test22
Son Haberler
Anasayfa / İslami Forum / Ak Parti Diyarbakır’da sandık mesajı

Ak Parti Diyarbakır’da sandık mesajı

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, beraberinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ve AK Parti’nin Diyarbakır milletvekili adaylarıyla bir otelde düzenlenen tanıtım toplantısına katıldı.

Yılmaz, burada partilileri Kürtçe ve Zazaca selamlayarak başladığı konuşmasında, son 12 yılda AK Parti’nin daha önce hayal edilmeyecek hizmetler gerçekleştirdiğini belirterek, demokrasiden ekonomiye kadar her alanda devrim niteliğinde dönüşümler yapıldığını söyledi.

Çözüm sürecinin bölge için önemine vurgu yapan Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde başlattığı süreç sayesinde büyük reformların gerçekleştirildiğini kaydetti. 

Bakan Yılmaz, bu kapsamda anadilde siyasi propagandaya izne kadar önemli adımlar atıldığını vurgulayarak, “O eski zihniyet, o eski devlet bitti. Yeni bir Türkiye doğdu” ifadesini kullandı.

“Çözüm sürecinin dinamosu AK Parti’dir”

Seçimin ardından yeni Türkiye’de demokratikleşmeye ve çözüm sürecine kararlıkla devam edeceklerini işaret eden Yılmaz, şöyle konuştu:

“Çözüm sürecinin dinamosu AK Parti’dir, bugünlere getiren de AK Parti’dir. 7 Haziran seçiminin barış ve huzur içerisinde geçmesini temenni ediyorum. Herkesin özgür iradesinin sandığa yansımasını temenni ediyorum. Baskıyla alınan bin oydansa özgür şekilde verilen bir oyu tercih ederim. Halkımız, kentimizin ve ülkemizin geleceği için kimi faydalı görüyorsa gitsin oyunu versinler. Hepimiz ondan sonra saygı göstereceğiz. Yeter ki halkın özgür düşüncesinin yansıması olsun.”

Yılmaz, rakip partileri düşman olarak görmediklerini, siyasi rakip olarak gördüklerini ve onlarla siyasi olarak her türlü mücadeleyi yapacaklarını söyledi.

“Demokratik siyaseti inşa etmek zorundayız”

Diğer partilere karşı düşmanca ve ötekileştirici yaklaşımlarının olmayacağını bildiren Yılmaz, şöyle devam etti:

“HDP Genel Merkezi’ne bir saldırı oldu, bunu şiddetle kınıyorum. Hangi partiye ve kime yapılırsa yapılsın hepimize, demokrasiye yapılmış bir saldırıdır. Ama aynı şekilde AK Parti’nin seçim bürolarına, ilçe başkanlıklarına kim şiddet uygular, saldırırsa onun karşısında da bütün partilerin çıkıp ilkeli bir şekilde kınamasını bekliyoruz. Bunu yapmadığımız sürece siyasete huzur gelmez, siyaset de kalite olmaz. Şiddeti elimizin tersiyle itip, hep birlikte bu toprakların insanları olarak demokratik siyaseti inşa etmek zorundayız.”

“Bin kişilik ilave istihdam tahsis edildi”

Bakan Yılmaz, Diyarbakır için üç temel öncelikleri bulundukları dile getirerek, bunların çözüm süreci, kentin kültürel ve tarihsel dokusunun yeniden inşa edilmesi ile istihdam olduğunu söyledi.

“Geçen yıl 40 binden fazla çocuk dünyaya geldi, bu çocukları onurlu bir hayat için istihdam imkanlarına kavuşturmamız lazım. Bundan sonra yapacağımız projeler istihdam odaklı olacak” diyen Yılmaz, şöyle konuştu:

“Diyarbakır için daha fazla iş daha fazla iş üretmeye çalışacağız. Toplum Yararına Çalışma Programları adında yeni bir programımız var. Diyarbakır’a bin kişilik tahsisat yapılmıştı. İş Kur Genel Müdürüyle de konuştuk ve çok daha esnek koşullarda bin kişilik istihdam tahsil ettik.”

“Diyarbakır’ı çok farklı bir yer haline getireceğiz”

Diyarbakır için yeni kalkınma stratejisi yapılacağını bunun ilgili hazırlıklarının devam ettiğini kaydeden Yılmaz, sözlerini şöyle tamamladı.

“Diyarbakır’a son 12 yılda 24 milyar liradan fazla yatırım ve destek verdik. Önümüzdeki süreçte bir taraftan yeni GAP Eylem Planı, hibeler programlar diğer taraftan da çözüm sürecinin sağlayacağı ivmeyle Diyarbakır’ı 4-5 yıl sonra bugünden çok farklı bir yer haline getireceğiz. Aday arkadaşlarla bir olacağız, hizmetkarınız olacağız. Hangi görüşten ve partiden olursa olsun Diyarbakır’ın menfaati için işbirliği yapmaya hazırız.”

Kaynak : AA

, Ak Parti Diyarbakır’da sandık mesajı www.islamiforumda.infosondakika güncel siyaset haberleri farkıyla sizlerle.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*