test22
Son Haberler
Anasayfa / İslami Forum / Adaylığı düşen CHP’li aday AYM’ye başvurdu

Adaylığı düşen CHP’li aday AYM’ye başvurdu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir 2. Bölge’den milletvekili adayı olan ancak geçen Cumartesi günü Yüksek Seçim Kurulu’nun aldığı kararla adaylığı düşürülen Atila Sertel, avukatı Murat Ergün aracılığıyla Anayasa Mahkemesi’ne başvurdu.

Geçtiğimiz gün Atilla Sertel, Bornova ilçesindeki evinde AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen hafta Cuma günü CHP İzmir 2. bölgeden 6. sıra milletvekili adayı olduğuna dair mazbatasını aldığını, bu mazbatada 81 aday adayı arasından üyelerin ön seçiminde 12 bin 797 oy aldığının yazılı olduğunu belirtmişti.

Sertel, Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuru hakkını kullanacağını söylemişti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Atila Sertel, “Daha önce de dediğim gibi ben devlet memuru değilim. Kamu adına görev görmüyorum, kamu görevlisi de değilim. Basın İlan Kurumu Genel Kurulu’nda İzmir Gazeteciler Cemiyeti’ni temsilen gazetecilerin hakkını, hukukunu savunmak için görev gördüm. Basın İlan Kurumu’ndan gelen resmi yazıda da bu açıkça belirtiliyor. Bu yanlışın YSK’dan ya da Anayasa Mahkemesi’nden döneceğine inanıyorum” diye konuştu.

Atilla Sertel, Basın İlan Kurumu’nun 27’inci dönem Genel Kurul üyesi olduğu ve kamu görevinden istifa etmediği için adaylığı YSK tarafından iptal edilmişti.

, Adaylığı düşen CHP’li aday AYM’ye başvurdu www.islamiforumda.infosondakika güncel siyaset haberleri farkıyla sizlerle.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*