test22
Son Haberler
Anasayfa / İslami Forum / Abdullah Gül, Katar Emiri Es-Sani ile görüştü

Abdullah Gül, Katar Emiri Es-Sani ile görüştü

 Bir dizi ziyaret için Katar’ın başkenti Doha’da bulunan Abdullah Gül, dün Katar eski Emiri Hamad bin Halife es-Sani ardından bugün de Türkiye ziyaretesi öncesinde Tamim bin Hamad es-Sani ile bir araya geldi.

Çanakkale’de gerçekleştirilecek törene katılmak için bugün Türkiye’ye gideceğini ifade eden Emir Tamim bin Hamad es-Sani, Çanakkale Savaşları’nın sadece Türkiye için değil bölge ve dünya tarihi bakımından bir dönüm noktası olduğuunu ifade etti. Abdullah Gül ise törenlere katılması nedeniyle duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Samimi bir havada geçen görüşmede iki lider Türkiye ve Katar arasındaki ilişkilerde kaydedilen ilerlemeden duydukları memnuniyeti dile getirerek bölge sorunları hakkında görüş alışverişinde bulundular. Görüşmede Abdullah Gül Vakfı ile Qatar Foundation arasında işbirliği imkanları da ele alındı. 

Abdullah Gül’ün Katar ziyaretini cumartesi günü tamamlayıp yurda döneceği öğrenilirken, Katar Emiri’nin akşam saatlerinde Türkiye’de olacağı belirtildi.

Kaynak : DHA

, Abdullah Gül, Katar Emiri Es-Sani ile görüştü www.islamiforumda.infosondakika güncel siyaset haberleri farkıyla sizlerle.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*